İstanbul’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Profesör C Vitamininin Coronavirüs’e Karşı Etkili Olduğunu Doğruladı

C vitamini, yeni koronavirüs ile mücadelede basit ama etkili bir moleküldür, İstanbul’daki Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde bilimsel danışman olan Profesör Mutlu Demiray’ı doğruladı.

Dr. Rath’ın son Açık Mektubunda açıkladığı gibi , insan metabolizması, C vitamini glikozdan sentezleyememesi ile esasen diğer tüm hayvanlardan ayrılır. Çoğu hayvan, insan vücudunun ağırlığına kıyasla günde 20.000 miligrama kadar yüksek miktarlarda C vitamini üretir. İnsanlar ve insan altı primatlar, evrimleri sırasında meydana gelen genetik mutasyon nedeniyle bu yeteneğe sahip değildirler. Bu nedenle, bugün tüm insanlar diyetten veya takviyelerden optimum C vitamini alımına bağımlıdır.

C vitamini eksikliği ve dünyadaki çoğu insan bundan muzdarip, bağ dokusunun zayıflamasına neden olur, cilt ve akciğerlerin iç hücre astarı (akciğerlerin epitel hücreleri) gibi doğal bariyerleri tehlikeye atar ve bağışıklık sistemimizi zayıflatır. Böylece, virüsler ve diğer birçok bulaşıcı organizma vücuda kolayca girebilir ve onlarla savaşmak için çok az bağışıklık direnci bulabilir.

C vitamini, birçok şekilde viral enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olabilir. Bunlar arasında viral girişin yavaşlatılması veya bloke edilmesi ve vücutta yayılması, viral enfeksiyonlara karşı bağışıklık fonksiyonunun ve direncin iyileştirilmesi, enfekte olmuş hücrelerde viral çoğalmanın engellenmesi ve viral olarak enfekte olmuş hücrelerin intiharının (apoptoz) uyarılması bulunur.

C vitamininin anti-viral mekanizmaları, İnfluenza Virüsü , Herpes Virüsü , Çocuk felci Virüsü , Lösemi Uyarıcı Virüs (HTLV) , İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü (HIV) ve diğerleri dahil olmak üzere insanları etkileyen birçok virüsde bilimsel olarak gösterilmiştir .

Çin’deki bir sağlık ekibinin, C vitamini olan koronavirüs hastalarının başarılı tedavisini nasıl bildirdiğini okumak için web sitemizdeki bu makaleye bakın .

New York eyaletindeki hastanelerin yüksek doz C vitamini olan koronavirüs hastalarını nasıl tedavi ettiğini okumak için web sitemizdeki bu makaleye bakın .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir