Şehir Hastanelerinin Önemi

Covid-19 salgınıyla birlikte Şehir Hastanelerinin Önemi birkez daha ortaya çıkmıştır.

HAYALİM VE SEVDAM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayalim ve sevdam” olarak nitelendirdiği şehir hastaneleri projesi kapsamında, bugüne kadar 1550 yatak kapasiteli Adana Şehir Hastanesi, 1294 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi, 755 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi, 475 yatak kapasiteli Yozgat Şehir Hastanesi, 1607 yatak kapasiteli Kayseri Şehir Hastanesi, 558 yatak kapasiteli Manisa Şehir Hastanesi, 1038 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi, 3 bin 711 yatak kapasiteli Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, 1081 yatak kapasiteli Eskişehir Şehir Hastanesi ve 1355 yatak kapasiteli Bursa Şehir Hastanesi hizmete girdi.

ŞEHİR HASTANELERİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA

Yurdun dört bir yanında yükselen şehir hastaneleri, yapım aşamalarında muhalefetin engellemelerine rağmen millete hizmete başladı.

MUHALEFETİN ENGELLEMELERİNE RAĞMEN

Yıllardır muhalefetin hedefinde olan şehir hastanelerinin önemi, koronavirüse karşı mücadelenin başladığı bu günlerde iyice anlaşıldı.

Ancak istanbulda daha ibb’nin yolunu bile yapmadığı şehir hastanelerine hükümetin el atarak biran önce hazır olmasını istemesi şehir hastanelerine ne denli değer verdiğinin kanıtıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir