Ünlü twitter hesapları hacklendi

Ünlü twitter hesapları hacklendi

Acil Twitter 2FA özelliğini açın

Kripto para topluluğu adeta depremler geçiriyor çünkü bir çok ünlü isimin hesabı hacklendi ve bu hesaplardan Bitcoin isteniyor! CoinOtag’ın Twitter hesabının bildirdiğine göre bu listede Elon Musk, Bill Gates da dahil olmak üzere bir çok sektörel isim yer alıyor!

Hacklenen hesaplar

@elonmusk @Bitcoin @Ripple @Tronfoundation @kucoincom @binance @bitfinex @Gemini @SatoshiLite @CoinDesk

Tabii olayların başında olay, Binance’ın hesabıyla sınırlı değildi. Binance’den sonra CEO Changpeng Zhao’nun hesabı da ele geçirildi. Benzer şekilde, Zhao’nun açıklaması sahte bir kampanyaya yönlendirildi.

ABD merkezli kripto para borsası Gemini de olaylardan payını aldı. Dolandırıcılar ayrıca Winklevoss kardeşlere ait olan borsa resmi hesabına da erişebildi. Diğer hesaplar gibi yatırımcıların Bitcoin’lerini çalmayı amaçlayan bir siteye bağlantı bu hesaptan verildi.

Hesaplar bir bir saldırıya uğradı

Bilgisayar korsanlarının hacklediği son hesap Gemini’nin hesabı değildi! Bu borsadan sonra, önde gelen başka bir kripto para birimi borsa KuCoin hesabına yetkisiz erişim de sağlandı. Daha sonra, kripto alanı alanındaki en büyük medya kuruluşu CoinDesk, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Tron’un kurucusu Justin Sun, Tron’un resmi hesabı, Elon Musk, Bill Gates Ripple ve Twitter CEO’su Jack Dorsey de hacklenenler arasında oldu!

Elon Musk’un hesabındaki adrese on binlerce dolar Bitcoin gönderildi!

Tesla’nın CEO’su, ünlü girişimci Elon Musk’un Twitter hesabı bu dalgadan payını aldı. 3.64 BTC, Musk’un hesabından paylaşılan Bitcoin adresine gönderildi ve burada insanlardan hediye almak için Bitcoin göndermeleri istendi. Bu BTC’lerin toplam değeri cari fiyatlarla 33.500 dolardır.

1594845594 765 Kripto para birimlerinde olaganustu gece Borsa hesaplari tehlikeye girdi

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir